Firma Minsbud specjalizująca się w sprzedaży materiałów hydraulicznych.
A A A

Żuraw warsztatowy

Wszystko, co na temat żurawi warsztatowych wiedzieć powinniście

Żurawie warsztatowe znajdują zastosowanie w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, niewielkich warsztatach oraz dużych przedsiębiorstwach. To urządzenie niezwykle funkcjonalne, które w znaczący sposób ułatwia codzienną pracę. W jaki sposób działa żuraw warsztatowy? Żuraw warsztatowy to miejscowe rozwiązanie dźwigniowe. Często nazywany jest on także wieloczynnościowym urządzeniem dźwignicowym lub żurawikiem warsztatowym, a to ze względu na fakt, że często posiada niewielkie wymiary. Taki sprzęt pozwala na realizację czynności transportowych na określonym, uprzednio zdefiniowanym obszarze wykonywanych prac. Żurawie warsztatowe dostępne są w wielu różnych rodzajach, co ułatwia dopasowanie ich do własnych potrzeb.

Najczęściej spotkać można się z żurawiem warsztatowym słupowym, którego podstawowym elementem jest stabilny słup o określonej wysokości, do którego przymocowane jest ramię robocze. Takie urządzenie swoim kształtem oraz konstrukcją przypomina żurawia budowlanego, z tą różnicą, że jego wymiary są znacznie mniejsze. Żurawie słupowe są montowane na podbudowie lub bezpośrednio do podłoża i wspierają prace transportowe na znaczącym obszarze, mając obrót wysięgnika w zakresie od 270 do nawet 360 stopni. Posiadać mogą one napęd ręczny lub mechaniczny.

Równie dużą popularnością cieszą się żurawie warsztatowe przyścienne, które posiadać mogą różną budowę wysięgnika. Wyróżnić można tutaj modele wspornikowe oraz odciągowe. Wspornik pozwala na uzyskanie dużej wysokości podnoszenia ładunku, w związku z czym doskonale sprawdza się nawet w pomieszczeniach o niewielkiej wysokości.

Żurawie warsztatowe są stosowane w zakładach produkcyjnych oraz przemysłowych rozmaitych branż, zwłaszcza tam, gdzie wszelkiego rodzaju działania transportowe przebiegają w ścisłym zakresie jednego stanowiska pracy. Tego typu żurawie pozwalają na unoszenie wszelkiego rodzaju elementów i w pełni dowolne manipulowanie nimi. Dzięki nim jesteśmy w stanie z łatwością wykonać prace przeładunkowe czy remontowe, wykorzystując tylko jedno urządzenie mechaniczne. Takie żurawie znajdują się na wyposażeniu hal produkcyjnych, warsztatów, magazynów czy zakładów wytwórczych.

Bardzo duży wybór znaleźć można w ofercie firmy: Żuraw warsztatowy Log-System.