Firma Minsbud specjalizująca się w sprzedaży materiałów hydraulicznych.
A A A

Od autora

We współczesnym społeczeństwie człowiek na każdym kroku styka się z maszynami, silnikami, automatami i innymi urządzeniami technicznymi. Wśród tej skomplikowanej techniki użytkowej, samochód jest jednym z częściej spotykanych urządzeń. Poznanie samochodu staje się potrzebą życia codziennego, bez względu na zamiłowania i wykonywany zawód.

Kierowca-amator nie potrzebuje znać szczegółów budowy samochodu ani też techniki jego naprawy. Aby jednak w każdych warunkach drogowych i atmosferycznych umieć pewnie prowadzić samochód, należy zapoznać się z budową i zasadami działania poszczególnych mechanizmów samochodu.

Można wprawdzie opanować technikę jazdy samochodem tylko na podstawie znajomości mechanizmów prowadzenia, ale kierowanie pojazdem staje się wtedy kłopotliwe, a czasem nawet niebezpieczne.

Prowadzić samochód bez wypadku to znaczy zawczasu zauważyć niesprawność hamulców, wyczuć w czasie jazdy uszkodzenia podwozia, słyszeć odgłosy nieprawidłowej pracy silnika, a nawet powonieniem wykryć zwarcia instalacji elektrycznej.

Bardzo często, w porę dokręcona śruba czy też drobna naprawa bieżąca, zapobiegnie późniejszym uszkodzeniom i związanym z tym wydatkom.

Zapraszam więc do lektury
Michał Bandera – Cadproject