Firma Minsbud specjalizująca się w sprzedaży materiałów hydraulicznych.
A A A

Nadwozia nowoczesnych samochodów

Regały półkowe
www.log-system.pl
Kompleksowe wyposażenie magazynów.
Nasze produkty cechuje najwyższa jakość!
Nadwozia współczesnych samochodów znacznie różnią się od starych modeli FORDA, FIATA czy też samochodu DKW. Ponieważ nadwozie jest jednocześnie konstrukcją nośną, wykonanie jego jest bardzo staranne i skomplikowane. Nowoczesne nadwozie samochodu osobowego składa się z około 2000 różnych części. Dopiero zwiedzając fabrykę samochodów osobowych można bez trudu zrozumieć, że wyprodukowanie nowego typu nadwozia jest pracą długotrwałą i niezwykle kosztowną.

W większości samochodów błotniki tylne i przednie można odkręcić i wymieniać. Również zderzaki i listwy ozdobne wlotu powietrza są przykręcane i można je odejmować.

Nadwozia prawie wszystkich samochodów wykonane są ze specjalnej blachy stalowej, dającej się łatwo tłoczyć (tzw. blachy głęboko tłocznej). Blacha taka w przypadku wygniecenia daje się również dobrze wyklepywać jest ciągliwa i dobrze się spawa. Z uwagi na niewielką grubość blachy używanej do budowy nadwozia (od 0,75 do 1,2 mm) spawanie ewentualnych uszkodzeń wymaga jednak umiejętności i wprawy. Z eksploatowanych w Polsce samochodów tylko P-70 ma nadwozie z tworzywa sztucznego (tzw. duroplastu). Nadwozie to jest również bardzo wytrzymałe, lecz przy poważniejszych uszkodzeniach trzeba wymieniać poszczególne części, które w sposób prosty łączone są specjalnymi śrubami. Wszystkie szyby w nadwoziu samochodu muszą być z tzw. szkła bezpiecznego. Jest to szkło specjalnie hartowane, które w razie wypadku nie powoduje okaleczenia pasażerów, ponieważ pękając rozsypuje się na małe kryształki. Szyby takie produkują specjalne wytwórnie, znajdujące się w większych miastach.